Так, відповідна резолюція вже підготовлена для затвердження на Конференції громадських організацій членів "Єдиної соціальної мережі", яка відбудеться 19 березня в Харкові.
"З моменту обрання Верховної Ради України пройшло більше чотирьох місяців, однак вищим законодавчим органом його конституційні функції не виконуються, життєво важливі для країни закони не приймаються. Кабінет міністрів України в таких умовах не може повноцінно працювати і виконувати функції найвищого органу виконавчої влади. Законодавча та вся вертикаль державної виконавчої влади в країні фактично паралізована", – йдеться в проекті резолюції.
Якщо на вимогу громадських організацій президент не розпустить Верховну Раду, планується створення ініціативної групи для проведення всеукраїнського референдуму, на який будуть винесені питання скорочення чисельності народних депутатів до 300, запровадження другої палати парламенту, повного скасування депутатської недоторканності, а також проведення позачергових виборів виключно за мажоритарною системою.
Також повідомляється, що херсонські громадські організації, що представляють Всеукраїнське товариство політв'язнів і репресованих, Організацію солдатських матерів України, Лігу ділових і професійних жінок, Фонд "Міжнародне партнерство" та інші підтримують своїх харківських колег з громадського сектору, які 19 березня будуть вимагати розпуску парламенту.
Нагадаємо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
В лютому Центральна виборча комісія затвердила зразки низки документів для проведення всеукраїнського референдуму згідно з вимогами закону "Про всеукраїнський референдум"