У Харкові суд заборонив мітинги на підтримку мови

4 Червня 2012, 19:46

"Повідомлення про акції подавав я та "Молода Просвіта" 1 червня. Узгоджувальна комісія, зібрана міською радою, рекомендувала всім громадянам відмовитися від наміру проведення акцій, а оскільки ніхто не відмовився, то на всіх подали до суду", – повідомив Пилипець.

Обидва суди пройшли в той же день і задовольнили прохання влади.

"Один з судів пройшов без присутності відповідача – представника "Молодої Проствіти", якому навіть не повідомили про засідання", – сказав Пилипець.

За його словами, причиною для судової заборони стали припущення про те, що слогани на акції можуть "обґрунтовано образити… громадян з неповнолітніми дітьми".

"Крім того мали місце припущення, що на другій за розміром площі в Європі 50 людей заважатимуть проходу відпочиваючих (в робочий день)", – повідомив організатор.

Нагадаємо, завтра під стінами парламенту пройде акція опозиційних політичних партій «За мову! За Батьківщину!», учасники якої виступають проти ухвалення «мовного» законопроекту «регіоналів».

Біля парламенту заплановане проведення позачергових сесій Івано-Франківської та Львівської обласних та міських рад.

Також під стінами Ради пройде позапартійна акція у межах кампанії «Займіться ділом, а не язиком!» на захист української мови. Серед її учасників – дисиденти, письменники, співаки, мовознавці та багато інших небайдужих. Подібні акції відбудуться і в інших містах, приміром, у Алчевську, Вінниці, Кіровограді, Одесі, Ужгороді, Чернігові та ін.

Нагадаємо, 24 травня обговорення законопроекту про мовну політику у Верховній Раді закінчилося бійкою, після якої було госпіталізовано депутата від фракції БЮТ Миколу Петрука. Пізніше стало відомо, що БЮТівцю Степану Курпілю під час бійки зламали палець на руці.