У Харкові суд виніс вирок двом терористам, які обстріляли з вогнемета банк і військкомат

20 Лютого 2017, 22:37

Дзержинський районний суд Харкова виніс вирок щодо двох харків'ян, які влітку 2014 року здійснили в місті два теракти. Про це повідомляється на сайті прокуратури Харківської області.

Згідно з повідомленням, зловмисники обстріляли з вогнеметів приміщення банку та військкомату, а також намагалися підірвати двері до приміщення волонтерської організації. 40-річного терориста засуджено до п'яти років позбавлення волі, а 41-річного – до трьох років та 11 місяців позбавлення волі, а також до обох застосовано конфіскацію майна.

У прокуратурі розповіли, що зловмисники увійшли до створеної у 2014 році організації, яка пропагувала проросійські ідеї щодо дестабілізації обстановки в державі та відокремлення території Харкова та області від України. Члени цієї групи кілька разів виїздили на територію Російської Федерації, де під керівництвом працівників російських спецслужб проходили навчання з вогневої та практичної підготовки на військових полігонах. Засуджені також контрабандою перевезли на територію України з РФ зброю та бойові припаси, які в подальшому використовувалися членами групи під час вчинення терористичних актів на території Харкова.

Зокрема, у липні 2014 року зловмисники вистрілили із малогабаритного ручного вогнемету МРО-А по будівлі одного з банків на вул. Малом`ясницькій. У ніч з 3 на 4 серпня 2014 року вони обстріляли Харківський обласний військовий комісаріат на вул. Кацарській з реактивного піхотного вогнемету Джміль та автоматів АК-74. Крім того, на початку лютого 2015 року зловмисники здійснили закінчений замах на скоєння терористичного акту – підриву дверей до приміщення волонтерської організації на вул. Отакара Яроша.

Наразі вирок суду в цій справі не набув чинності, оскільки триває час на його апеляційне оскарження.

Нагадаємо, 4 серпня 2014 року повідомлялося, що у Харкові в ніч на 4 серпня невідомі обстріляли з вогнемета військкомат. Крім того, було зафіксовано автоматну чергу із 5-6 патронів у бік першого поверху фасадної частини будівлі військкомату. Внаслідок обстрілу ніхто не постраждав.