Войцеховський вийшов на майдан Свободи з закликом до харків’ян не мовчати проти закриття опозиційних телеканалів і не боятися відстоювати право на отримання інформації з різних джерел.
«Свободи слова немає. Окремі ЗМІ куплені владою, а тих, хто висловлював альтернативну думку, немає: їх закрили з надуманих причин… Найбільше мене обурює, що наш народ пасивний, що усі теревенять тільки на кухнях і ніхто не виходить відстоювати свої права», – заявив Войцеховський.
Пікет журналіста був заявлений як одиночний, але до нього приєдналися кілька десятків колег, а також представників громадських організацій та політичних партій.
Минулої осені у Харкові за дивних обставин зникли з ефіру три опозиційні телеканали, які пов’язували з колишнім головою облдержадміністрації, керівником харківської «Батьківщини» Арсеном Аваковим. ЗМІ заявили про політичні мотиви їхнього закриття і звинуватили у причетності до цього нинішніх керівників міста. Але ті назвали це конфліктом господарюючих структур.
У листопаді 2011-го один із телеканалів, «Фора», відновив мовлення, але у зміненому форматі – тепер він транслює майже ті самі програми, що і й місцеві провладні телеканали. Керівництво «Фори» заявило про рейдерське захоплення телеканала, але наприкінці січня 2012-го міліція закрила порушену за цим фактом кримінальну справу через відсутність складу злочину.
Іще один телеканал «А/ТВК» і нині продовжує вирішення питання в суді. Як повідомила директорка телеканала Олена Баранник, для того щоб «А/ТВК» відновив мовлення, треба лише прокласти кілька десятків метрів кабелю від обласного телерадіотрансляційного центру, але там відмовляються це робити без остаточного рішення суду, який, у свою чергу, постійно затягується з надуманих, за словами Баранник, причин.
Кілька судових позовів вже виграла і телекомпанія АТН, але з різних причин їй також відмовляють у доступі до телеефіру.
Як повідомлялось, за нинішньої влади українські телеканали масово практикують одностороннє висвітлення політичних подій. 79% телевізійних новин висвітлюють події вітчизняної політики однобоко, лише у 21% випадків представлено альтернативну думку.
Нагадаємо також, що на початку року виборів до Верховної Ради українські телеканали уникають детального висвітлення політичних новин. Головні теми новин лютого: катастрофи, ДТП, а також аномальні морози.