У керівництві СММ ОБСЄ заперечили можливість існування «сірої зони» на Донбасі

17 Березня 2016, 10:57

У Мінських угодах немає поняття «сіра зона», а передбачено тільки ліфнію розмежування сторін, а також заборонено переміщення позиції ближче до лінії зіткнення. Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Олександр Хуг у четвер, 17 березня, під час включення по Skype з Ясинуватої на Донеччині.

«Хочу чітко заявити, що не існує «сірої зони», Мінські угоди цього не передбачають. Є тільки лінія розмежування, яка вказана у Мінських угодах та узгоджена обома сторонами», – сказав він.

Хуг нагадав, що згідно з Мінськими домовленостями, сторонам заборонено переміщення своїх позицій.

«Чим ближче розташовані позиції тієї чи іншої сторони до лінії розмежування, тим більше шансів на те, що знову виникнуть насильницькі дії», – зазначив він.

Перший заступник голови СММ заявив про необґрунтованість заяв у ЗМІ і політичних коментарів про те, що місія нібито «мовчки підбурює» і провокує насильство на Донбасі.

Як повідомлялося, наприкінці лютого у відповідь на постійні провокації окупаційних сил та для убезпечення власних підрозділів, сили АТО зайняли промислову зону Авдіївки, неподалік Ясинуватої, не перетнувши лінію розмежування на Донбасі.