У керівництві комітетів ВР не буде депутатів, які підтримали “закони 16 січня”

5 Грудня 2014, 14:10

Пропозиції про виведення зі складу керівництва комітетів ВР осіб, які голосували руками за "закони 16 січня! та Олеся Довгого були враховані під час голосування. Про це свідчить стенограма засідання парламенту 4 грудня.

«Я ставлю на голосування Постанову за основу і в цілому, ту постанову, яка була підготовлена робочою групою, з врахуванням поправок, які були оголошені народним депутатом Луценко, Турчиновим, … «Батьківщина», Філатов і по чисельності комітетів. Шановні колеги… (Шум у залі) За основу і в цілому. Прошу ставити на голосування. Прошу ставити на голосування за основу і в цілому. Прошу голосувати! Прошу голосувати. Прошу голосувати за основу і в цілому. Була пропозиція Юрія Луценко за основу і в цілому. Голосуємо!» – йдеться у стенограмі.

Пропозиція Олександра Турчинові полягала у включенні трьох депутатів до Комітету з соцполітики та питань свободи слова.

«Я прошу, Володимир Борисович, запишіть, будь ласка, від нашої фракції – пропозиція, яка узгоджена з депутатами, – народний депутат Дроюк і Дроздик, Комітет соціальної політики. Ви розумієте, наскільки важлива соціальна політика для наших громадян і вплив Верховної Ради на ці процеси. І народний депутат Стеценко – до Комітету з питань свободи слова. Дякую», – зазначено у стенограмі.

Пропозиція Луценка полягала у знятті Довгого з посади заступника голови Комітету з самоврядування та призначення Олега Мусія заступником голови Комітету з охорони здоров’я.

«Перше. Новоприйнятий щойно, який  приніс присягу депутата,  Макарян дописати у Комітет з питань транспорту. Заступником  Комітету охорони здоров'я Олег Мусій, екс-міністр, котрий там і числився, і чисто  технічно замість нього чомусь вписали людину від   опозиції.  Також ми просимо виключити заступника голови Комітету самоврядування Олеся Довгого як такого, що не може очолювати такий комітет», – йдеться у тексті.

Пропозиція представника «Батьківщини» Сергія Соболєва стосувалася осіб, які голосували закони 16 січня, обрання Бориса Філатова головою комісії з питань приватизації та принципів роботи комітетів.

«Ми підтримаємо його. просимо врахувати  заяви голів фракцій і депутатських груп стосовно виключення із переліку даних комітетів тих заступників, а це так якось дивно співпало з тими, хто голосував за закони 16 числа, січня, я маю на увазі, із переліку заступників і секретарів відповідних комітетів. Є відповідна заява групи. Будь ласка, перевірте її, і всіх їх треба виключити із цього переліку. Друге. Прохання внести поправочку, щоб почали працювати комітети. Мінімальна чисельність повинна бути не 11, а 6. Інакше як мінімум 6 комітетів не почнуть працювати. І третє. Ми просимо прізвище Філатова поставити в контрольну комісію з питань приватизації як голови. Це єдине прізвище, яке голосується», – записано у стенограмі.

Нагадаємо, 4 грудня депутати призначили голів та заступників голів комітетів ВР, однак досі не було зрозуміло, чи враховані під час голосування низка поправок.

Як відомо, у Раді сформовано 27 комітетів у порівнянні з 30, які існували у попередньому скликанні Ради.

Більшість посад голів комітетів отримали обранці від "Блоку Петра Порошенка" (БПП).