У Каталонії вирішили знову призначити Пучдемона главою уряду

10 Січня 2018, 15:12

У Каталонії новий регіональний парламент вирішив переобрати Карлеса Пучдемона на посаду президента Женералітету в кінці цього місяця. Про це пише The Associated Press.

Прес-секретар партії Пучдемона "Junts per Catalunya" ("Разом за Каталонію") заявив, що політик домовився про підтримку ліво-республіканської партії ERC 9 січня в Брюсселі.

"Партії спільно мають 66 з 135 місць в регіональному парламенті, і можуть отримати підтримку ще чотирьох депутатів", – зазначається в повідомленні.

Однак, їх правління залежить від  депутатів, які поки знаходяться під вартою або за кордоном і не зможуть проголосувати, поки з них не знімуть звинувачення або їх не замінять у партійному списку на інших депутатів.

"Представник ERC також підтвердив домовленість, додавши, що пізніше цього місяця Пучдемон запропонує звернутися через відеоконференцію до регіонального парламенту або ж один з його депутатів прочитає обов'язкову промову, яку кандидати мають виголосити перед голосуванням", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається. регламент парламенту Каталонії не дає однозначної відповіді щодо цієї можливості, проте партії, які виступають проти незалежності, вже заявили, що глава уряду не може керувати на відстані.

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. Згодом, сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

Як повідомлялося, 21 грудня в Каталонії пройшли позачергові вибори в регіональний парламент, у яких за місця в 135-місцевому законодавчому органі іспанського регіону боротимуться шість основних політичних партій. За результатами підрахунку голосів перемогу здобили три партії, що виступають за незалежність автономії.