У Каталонії обрали спікера нового парламенту

17 Січня 2018, 16:45

У середу, 17 січня, у Каталонії обрали спікера нового парламенту, ним став  Роджер Торрент – члена партії ERC, яка виступає за незалежність автономії. Про це пише Reuters.

Спікером парламенту Каталонії став прибічник незалежності

"Каталонські депутати в середу обрали прибічника незалежності політика Роджера Торрента спікером регіонального парламенту", – йдеться у повідомленні.

 

За даними RTE, кандидатуру Торрента підтримали 65 депутатів, а його суперника, який підтримує єдність Іспанії, – 56.

 

Крім того, за даними EUobserver, дві найбільші партії регіону заявили про підтримку переобрання на посаду глави уряду Карлеса Пучдемона, який має намір керувати регіоном через Skype.

 

"Партії "Разом за Каталонію" (JxCat) та "Республіканська лівиця Каталонії" (ERC) вчора, 16 січня, в інтерв'ю іспанській газеті El Nacional повідомили, що Пучдемон готується до того, щоб 31 січня бути обраним президентом регіону та виконувати свої обов'язки з Брюсселя через відеозв'язок за допомогою онлайн-платформ на кшталт Skype", – йдеться у повідомленні.

 

Як повідомлялось, у Каталонії новий регіональний парламент вирішив переобрати Карлеса Пучдемона на посаду президента Женералітету в кінці січня. Натомість прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що Мадрид продовжить пряме управління над Каталонією, якщо Карлеса Пучдемон переоберуть главою уряду. 

 

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. Згодом, сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

 

21 грудня в Каталонії пройшли позачергові вибори в регіональний парламент, у яких за місця в 135-місцевому законодавчому органі іспанського регіону боротимуться шість основних політичних партій. За результатами підрахунку голосів перемогу здобили три партії, що виступають за незалежність автономії.