У Канаді повідомили, коли можуть розпочати продаж зброї Україні

21 Грудня 2017, 21:57

Канадський міністр закордонних справ Христя Фріланд повідомила, що Канада 13 грудня включила Україну до переліку країн, у які дозволено експорт зброї. Про це вона заявила в четвер, 12 грудня, на спільній прес-конференції з главою українського МЗС Павлом Клімкіним.

"В Україні вже відомо про включення України до списку країн, яким дозволено продавати зброю. Україна з 13 грудня вже є у цьому списку. У Канаді існує складний процес контролю експорту зброї. Це велика відповідальність для нашого уряду", – заявила Фріланд.

За словами глави канадського МЗС, необхідно, щоб був запит на купівлю зброї від країни.

"Поки таке прохання від України не надходило", – зазначила вона.

Крім того, як повідомляється, Канада виділить Україні понад 7,5 млн доларів на гуманітарну допомогу. 

Нагадаємо, 20 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.

12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.