У Канаді остаточно ухвалили “акт Маґнітського”

18 Жовтня 2017, 10:06

Сенат Канади одноголосно проголосував за проект закону "Про жертви корумпованих іноземних чиновників" ("закон Маґнітського"). Відповідна заява з'явилася на сайті канадського парламенту.

Зазначається, що за законопроект проголосували всі сенатори.

"Акт Маґнітського" передбачає заморожування активів і заборону на в'їзд в країну для іноземних чиновників, причетних до порушень прав людини і корупційних злочинів.

Як повідомлялося, 4 жовтня закон "Про жертви корумпованих іноземних чиновників" ("закон Маґнітського") схвалила Нижня палата парламенту Канади.

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.