У Кам’янці-Подільському депутати забрали кладовище собі під гаражі

19 Липня 2013, 07:33

Частину ділянок забрали собі й родичам.

9 липня депутати міста Кам'янець-Подільський Хмельницької області проголосували за відставку секретаря міськради Василя Сенюка, який опублікував відповідне рішення на сайті міської ради, звинувативши його у порушенні закону "Про захист персональних даних".

«Ми ще не виділили людям землю, а лише дали дозвіл на виготовлення технічної документації»,  –  пояснює Валерій Слободян, керівник фракції Партії регіонів, який ініціював відставку.

«Я теж голосував за відставку Сенюка, каже голова земельної комісії міськради 67-річний Микола Розбам. Він також отримав наділ. –  Хіба депутати та їхні родичі не мають права на землю?»

Натомість Сенюк так пояснює ситуацію: «Скоро весь Кам'янець роздерибанять по бєспрєдєлу. Рішенням номер 52 процедуру порушили двічі. Проект не оприлюднювали, з громадою не обговорювали. Люди з прилеглих територій навіть не знали, що землю віддають під забудову. Це колишнє католицьке кладовище на вул. Чехова і Космонавтів. Востаннє тут ховали 1976 року, однак досі є надгробки і рештки кам'яних склепів. Масив площею 3745 кв. м поділили на 78 частин площею від 30 до 100 "квадратів" і віддали для зведення гаражів. Вул. Чехова і Космонавтів – спальний мікрорайон поряд із центром міста, тут мало місць для стоянок, гараж коштує $10-15 тис».

Ділянки на цвинтарі отримали депутати Сергій Середюк із дружиною Галиною Юріївною та родичем Миколою Семеновичем, Євген Ободовський із дружиною Діаною Олександрівною, сином Олексієм і родичкою Анною Олександрівною, Світлана Старченко, Микола Розбам та інші.

Як повідомлялось, за останні п’ять років у суди надійшло 420 тис. позовів від прокурорів щодо незаконних забудов на всій території України.