У Кадирова вже побачили у Грозному руку США і НАТО

4 Грудня 2014, 15:55

Чеченська влада вважає, що напад на Грозний в ніч на четвер міг бути організований спецслужбами США і НАТО, "які хочуть послабити Росію як економічно, так і політично". Про це заявив голова парламенту Чечні Дукуваха Абдурахманов на його екстреному засіданні.

"У них нічого не вийшло і не вийде! Мріям Обами, Меркель і їх спільників ніколи не збутися, доки на захисті інтересів Росії стоять наш національний лідер, президент Володимир Путін і його найближчий соратник глава Чечні, Герой Росії Рамзан Кадиров!" – заявив Абдурахманов.

За його словами, він особисто проїхав по вулицях Грозного і переконався, що місто вже живе звичайним життям, а "брехливі ролики" про успіхи бойовиків, які поширюються в соцмережах, були "зняті далеко за межами Грозного задовго до сьогоднішнього дня".

Як відомо, 4 грудня близько першої години ночі група невідомих на трьох автомобілях напала на пост ДПС в Грозному. Потім бойовики проникли в Дім друку, де розташовуються республіканські і федеральні ЗМІ. Силовики блокували будівлю, в центрі Грозного був введений режим КТО.

Крім того, в мережі опублікували відеозвернення озброєних людей, які вступили в протистояння з силовиками в Грозному. Люди зі зброєю називають себе муджахидами Імарату Кавказу. За їх словами, вони увійшли в Грозний за наказом Аміра Хамзата, щоб здійснити акт відплати за утиски мусульманських жінок. Озброєні люди заявляють, що їх налічується велика кількість в Грозному, проте точну цифру не називають.

Згодом муджахіди Імарату Кавказу, захопили школу в центрі Грозного. 

За даними Національного антитерористичного комітету Росії, під час боїв загинули десять силовиків, 28 отримали поранення.

За даними Кадирова, втрати нападників склали дев'ять осіб.