У Кабміні зникли картини на понад 1 млн гривень

29 Березня 2012, 15:31

Національний художній музей України традиційно надає уряду художні твори для експонування в кабінетах або коридорах керівництва держави.

За словами експертів, ті картини, які залишилися в урядових кабінетах – підробки.

Згідно з нещодавно проведеної перевірки, музейники не побачили оригіналів «Дніпровських далей», страхова оцінка якої становить 560 тис. 700 грн. і «Села біля річки» – 600 тис 750 грн.

Фото зроблене під час звірки у 2010 році

«Дніпровські далі». Фото зроблене перед передачею картини до Кабміну у 2001 році

 
 
Фото зроблене під час звірки у 2010 році
 
 
«Село біля річки». Фото зроблене перед передачею картини до Кабміну у 2001 році
 
Головний зберігач НХМУ Юлія Литвинець повідомила, що проблеми зі звіркою картин почалися ще в 2004 році. Тоді під різними приводами музейників не допускали до Кабміну для звірки картин, яка за правилами повинна відбуватися щороку. За її словами, на повну звірку музейників пустили тільки в 2010 році. За її словами, в 2008 році ще були оригінали, а вже в 2010-му, коли проводилася повна звірка, вже були підробки.

За її словами, в Кабміні стверджують, що це оригінали.

«Ми зробили звірку, і в акті написали, що наші твори нам не пред'явлені, що ми своїх творів так і не побачили. Це чужі нам твори. Ми не знаємо, що це таке! Ми бачимо, що на картині немає жодної музейної позначки. А на наших творах були інвентарні номери», – говорить Литвинець.

Урядові чиновники пропонують музейникам зробити експертизу сумнівних творів.

«Ми, музейні співробітники, прийшли, вибачте, самі не дурні. Ми ці твори знаємо, ми їх тримали на обліку. Але нехай, ми не проти незалежної експертизи, але нехай платять. В кінцевому підсумку вони ж прекрасно знають, що це не оригінали», – зазначила Литвинець.

За її словами, крім мистецтвознавчого аналізу, потрібно проводити хімічний аналіз, який покаже рік створення твору. Брати участь у цій процедурі повинні не тільки представники музею, а й Мінкультури, реставраційного центру.

Як стверджує Литвинець, музейники написали скаргу в прокуратуру.

«Ми направили інформаційний запит в МВС, як таке могло статися і чому досі не порушено кримінальну справу. З МВС нам прийшла відповідь про те, що адвокату музею Титич «відмовлено у порушенні кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу злочину», – зазначила вона.