Як зазначає видання, їх уже не перший рік активно заганяють у борги. За основу взято перевірений і уточнений варіант приватизації «Укрнафти» – дешево, швидко і тільки «своїм».
Нагадаємо, що після акціонування найбільшої вітчизняної нафтовидобувної компанії контрольний пакет «Укрнафти» сьогодні належить державі, а управляє і отримує прибуток від такого управління мажоритарний акціонер – група «Приват» (правда, під наглядом «наглядача» від компанії «Батьки і діти Лтд.»).
Судячи з проекту, приблизно те ж хочуть зробити з видобувними та газотранспортними підприємствами НАКу, пише ZN.UA.
«Їх спочатку перетворять у ПАТ – публічні акціонерні товариства, а потім ідеологи, навіть не купуючи повного пакета акцій, будуть керувати на свій лад – без жодного контролю з боку держорганів і, тим більше, громадськості. І будьте спокійні, «рядові газоспоживачі» в перелік «прихватизаторів» не увійдуть. Вони його навіть не побачать», – пише видання.
При цьому ідеологи «реструктуризації» «Нафтогазу Україна» не забувають про такі важливі і дорогі активи «Укргазвидобування» і «Укртрансгазу», як непрофільні. А це – і всі підприємства, створені за участю цих дочірніх компаній і обслуговують їх, і санаторно-курортні комплекси по всій країні, і тисячі гектарів землі.
«Все це можна в процесі «очищення від непрофільність» за безцінь продати «своїм», а потім задорого – «чужим». Скільки мільярдів гривень коштує все «непрофільне» добро «Укргазвидобування» і «Укртрансгазу» при такому розкладі громадськість навряд чи дізнається», – пише видання.
Водночас частина ідеологів приватизації «Нафтогазу» до непрофільних видів діяльності, наприклад, «Укртрансгазу», відносить і 12 підземних сховищ газу (ПСГ; відповідно, і всі послуги, витрати і прибутки, що випливають з цього газотранспортного бізнесу з активною ємністю понад 30 млрд. кубометрів газу в рік).
Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада дозволила Кабінету Міністрів реорганізовувати Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України», заборонивши при цьому приватизацію НАКу й компаній, які будуть створені в результаті його реорганізації.