З 2010 року кількість випадків застосування насильства щодо дітей у кризових регіонах зросла майже втричі і перевищила 170 000. Про це повідомляє DW з посиланням на дані Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), оприлюднені 30 грудня.
"За останні десять років число зафіксованих випадків застосування насильства щодо дітей у гарячих точках зросло майже втричі. Загалом зафіксовано понад 170 тисяч випадків насильства щодо дітей під час воєнних дій з початку 2010 року", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, тільки у 2018 році встановлено понад 24 тисячі випадків насильницьких та жорстоких дій щодо дітей.
У близько половині цих випадків діти були вбиті чи травмовані внаслідок авіаудаірів чи дії протипіхотних чи міноментних мін. У цілому застосуванням насильства проти дітей вважаються вбивства, каліцтва, сексуальне насильство, викрадення, відмова у наданні гуманітарної допомоги, рекрутування для участі у бойових діях та атаки на школи і лікарні.
В ЮНІСЕФ також відзначили, що кількість країн, в яких зараз точаться бойові дії, є найбільшою за останні три десятиліття. Країнами, де діти наражаються на найбільший ризик, у ЮНІСЕФ назвали Сирію, Ємен та Афганістан.
"Конфлікти у всьому світі тривають довше, призводять до більшого кровопролиття та більшої кількості жертв серед дітей", – заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Хенріетта Фор.
При цьому, за її словами, набагато більше випадків насильства проти дітей залишаються незадокументованими.
Нагадаємо, через військові дії на Донбасі близько 500 тисяч дітей потребують невідкладного захисту та гуманітарної допомоги, зокрема, якісної медичної допомоги та психосоціальної підтримки.