У ЮНЕСКО відзначили прогрес України у збереженні історичних об’єктів

30 Червня 2011, 21:36

За його словами, 23 червня Комітет всесвітньої спадщини Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) розглянув стан збереження об’єктів, внесених до переліку всесвітньої спадщини, серед яких – Собор святої Софії та Києво-Печерська Лавра у Києві, а також ансамбль історичного центру Львова.

Дикусаров зазначив, що, з огляду на надану українською стороною детальну інформацію щодо прогресу у сфері національного культурно-охоронного законодавства, проекти рішень стосовно цих об’єктів схвалили без обговорення.

На думку МЗС, «ухвалене рішення щодо об’єктів можна вважати таким, що свідчить про позитивну налаштованість Центру всесвітньої спадщини стосовно поглиблення співпраці з Україною».

ЮНЕСКО також просить Україну до 1 лютого 2013 року надати звіт про стан збереження об’єктів всесвітньої спадщини, розташованих на території країни.

Нагадаємо, на черговій сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до переліку всесвітньої спадщини також зарахували три корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича як колишню резиденцію православних митрополитів Буковини та Далмації.