У “Євросолідарності” виступили проти утримання під вартою “мінера” мосту Метро

20 Вересня 2019, 12:48

Народний депутат України від партії "Європейська солідарність" Яна Зінкевич заявила, що утримання під вартою Олексія Белька, який погрожував підірвати міст Метро у Києві, є неприпустимим. Про це депутат написала на своїй сторінці у Facebook.

 

Яна Зінкевич розповіла, що Белька 19 вересня переправили в СІЗО. З ним зустрілись та провели розмову голова міністерства у справах ветеранів Оксана Гаврилюк, адвокат Масі Наєм та військовий психолог Андрій Козінчук.

 

За результатами розмови депутат повідомила, що вважає обвинуваченого неосудним.

 

“Буде проводитись експертиза стосовного психічного стану обвинуваченого. Вважаю утримання під вартою неприпустимим, необхідно проведення термінового лікування”, – заявила Зінкевич.

 

Депутат від “Євросолідарності” завила про це зважаючи на всі фактори інциденту на мосту Метро. Як розповіла Яна Зінкевич, Олексій Белько – ветеран, в якого є пост-травматичні наслідки, останній час після звільнення зі служби він не мав коштів на проживання та харчування, декілька днів жив у машині та не спав. Також депутат повідомила, що планів теракту у звинуваченого не було, поліція не знайшла в нього вибухівки під час затримання, а стріляв він з зареєстрованої зброї в поліцейський дрон, а не в людей. Також Белько не пам‘ятає частини подій на мосту, але усвідомлює скоєне.  

 

Зінкевич заявила, що покриє витрати на лікування, проживання та супутнє. “Військовий госпіталь м. Києва готовий прийняти його сьогодні. Також госпіталь надає швидку з екіпажем, що перевезе його від приміщення суду до госпіталя”, – написала депутат.

 

Також вона наголосила на створенні у ВР комісії у справах ветеранів.

 

“Зараз необхідне якнайшвидше створення комісії у справах ветеранів”, – підкреслила депутат.

 

Засідання щодо обрання запобіжного заходу Олексію Бельку відбудеться 20 вересня о 14:00 в Дніпровському суді м.Києва, де буде присутня Яна Зінкевич для особистих порук, як депутата ВРУ.