«Я навіть не хочу замислюватися про це. У нас якість відносин з Україною вище, ми про санкції не говоримо і не хочемо про них думати», – підкреслив він.
«Для нас Україна – дуже важливий партнер в рамках європейського партнерства, держава, з якою ми найдалі просунулися в підготовці договору про асоціацію та зону вільної торгівлі», – додав Лайчак.
Водночас він зазначив, що судовий процес над екс-прем'єром Юлією Тимошенко вплинув на атмосферу відносин між Україною та ЄС.
«У величезної частини членів Євросоюзу і депутатів Європарламенту склалося враження, що цей процес не виконав європейських стандартів. Це вплинуло і в цілому на атмосферу сьогоднішніх відносин між Євросоюзом та Україною», – сказав він.
Лайчак наголосив, що після завершення експертних переговорів про сам текст договору про асоціацію з Україною починається політична фаза – ратифікація договору в парламентах країн-членів ЄС і в Європарламенті.
Він висловив сподівання, що до переходу до цієї фази у ЄС не буде сумнівів в судовій системі України.
Лайчак не став прогнозувати, коли може бути підписана угода про асоціацію з Україною, однак підкреслив, що ЄС готовий дуже швидко завершити цей процес і не хоче його затримувати.
Коментуючи бажання України включити в договір пункт про перспективу членства в Євросоюзі, Лайчак зазначив: «Договір про асоціацію не гарантує майбутнє членство, але він його і не виключає».
За його словами, майбутнє членство в ЄС у руках, перш за все, самої України. Він підкреслив, що договір про асоціацію відкриває величезні можливості для наближення до ЄС.
«Давайте користуватися цим і не втрачати час на спекуляції «а що буде далі». Тому що ми самі даємо відповідь, що буде далі, тим, як будемо виконувати цей договір», – сказав Лайчак.
Як повідомлялось, 20-й раунд переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом завершився провалом. Єдиним питанням, по якому досягнуто успіху, стала відмова від терміну «довгостроковий» щодо скасування візового режиму.
Водночас Європаралмент привітав завершення переговорів з Україною щодо угоди про асоціацією, але попередив українську владу, що ув’язнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко може завадити її підписанню. Саме, такі формулювання фігурують у резолюції щодо України, яку Європарламент прийняв 27 жовтня.
Крім того, Європарламент висловив стурбованість із приводу повідомлень про погіршення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні й закликав владу вжити заходів для захисту цих принципів.