Європейський союз визначив свою позицію у питанні блокування соцмереж та запровадження санкцій проти IT-компаній. Про це повідомив керівник відділу преси та інформації представництва ЄС Юргіс Вільчинскас, передає "Європейська правда".
"Ми знаємо про рішення Ради національної безпеки і оборони України заблокувати низку російських онлайн-сервісів, включаючи популярні соціальні медіа-платформи в Україні в рамках обмежувальних заходів, прийнятих Україною", – заявив він.
Вільчинскас також наголосив, що Євросоюз "чув публічні заяви української влади, що рішення було прийнято виходячи з інтересів національної інформаційної безпеки і що за останні місяці Україна стала об'єктом численних кібератак та дезінформаційних кампаній".
- Читайте також: Свобода слова чи питання безпеки. Реакція світу на санкції України проти російських ресурсів
"Ми визнаємо, що захист національної безпеки є прерогативою українського уряду", – наголосив представник ЄС і водночас додав, що ці аргументи не є достатніми.
"Тим не менш, ми очікуємо, що влада має гарантувати, що обмежувальні заходи, ухвалені з міркувань нацбезпеки, не мають негативного впливу на фундаментальне право на свободу вираження думки", – наголосив дипломат.
Вільчинскас додав, що в ЄС досі чекають на детальніші роз'яснення від української влади, "в тому числі щодо тимчасового характеру санкцій".
Нагадаємо, у Державному департаменті США наголосили, що не робили офіційних заяв щодо рішення України про запровадження санкції проти російських соцмереж та компаній.
Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності після опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".
Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.
У НАТО відреагували на введення санкцій, заявивши, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні – це питання національної безпеки країни, а не питання свободи слова.