У Європі засуджують дії Генпрокуратури щодо Тимошенко

24 Травня 2011, 21:33

На появу повідомлень щодо можливого арешту екс-прем’єра Юлії Тимошенко, які з'явилися у вівторок, миттєво відреагувала Європейська народна партія. Ця найбільша у ЄС політична сила має партнерську угоду з БЮТ під проводом Тимошенко.

Як зазначив Брок, усе провадження цієї справи виглядає як розгортання владою репресивної машини проти опозиції.

«Ми бачимо продовження однобічних дій українського правосуддя проти опозиції. Це показує, що в Україні встановився авторитарний режим», – наголосив він.

Офіційна заява ЄНП з цього приводу була оприлюднена ще до того, як представники Генпрокуратури України заявили, що не збираються тримати Тимошенко під арештом.

Натомість Брок зазначив, що він та його колеги – президент ЄНП Вілфред Мартенс, представник групи ЄНП у підкомітеті Європарламенту з безпеки й оборони Майкл Галер не поквапилися із критикою. Адже йдеться, за його словами, про загалом неприйнятний метод ведення кримінальної справи та чимало юридичних невідповідностей.

«Це суперечить нормальним європейським правовим стандартам», – зазначив Брок.

Європейська народна партія у минулому вже неодноразово критикувала дії української влади. За словами Брока, ситуація довкола ведення справи Тимошенко має стати сигналом і для Єврокомісії у її контактах з українською владою.

«Все це обмежує європейську перспективу України. По-суті в Україні помітний регрес», – зауважив Брок.

Водночас, як повідомляє прес-служба БЮТ, Президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловив занепокоєння з приводу рішення суду щодо затримання лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
 
«Я надзвичайно стурбований новиною про рішення суду щодо затримання колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Контекст та умови цього рішення ще більше посилюють занепокоєння щодо політичної вмотивованості цієї справи», – сказав Президент Європейського парламенту.

У вівторок інформаційні агенції повідомили про затримання Юлії Тимошенко за рішенням Печерського районного суду Києва. Підставою для цього рішення стало звернення до суду слідчої групи, яка веде справу проти екс-прем'єрки.

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін згодом заявив, що наразі не бачить потреби в арешті Юлії Тимошенко. Водночас він не виключив, що арешт може відбутися колись у майбутньому, у зв’язку, як сказав Кузьмін, із системним невиконанням Тимошенко процесуальних рішень слідчого та систематичним зривом слідчих дій.

Крім цього, Генпрокурор Віктор Пшонка у вівторок, 24 травня, зустрівся з послами ЄС та США, де з-поміж інших питань обговорювався хід досудового слідства у справі Тимошенко. За неофіційною інформацією, він запевнив послів, що у вівторок ЮліяТимошенко не буде заарештована.

Після майже восьмигодинного допиту Тимошенко вийшла з Генпрокуратури. Вона стверджувала, що немає сумнівів, що її не заарештували лише через громадськість, представників ЗМІ, депутатів і міжнародну громадськість.