Підвищена небезпека кишкової палички полягає в тому, що агресивна бактерія з Центральної Африки, яка викликає запалення і кровотечу в кишечнику, якимось чином з'єдналася з відомою раніше в Німеччині кишковою паличкою ЕНЕС, створивши новий небезпечний штам. Зазначимо, що вона вже призвела до загибелі 19 осіб у ФРН.
"Африканський мікроб має всі можливості для того, щоб поселятися в кишечнику і виробляти токсини, які викликають гемолітико-уремічний синдром (HUS) і серйозні неврологічні наслідки", – заявив професор з університету Кіля Штефан Шрайбер.
"Ми можемо в цьому випадку дійсно говорити про епідемію. Мова йде про абсолютно несподівану появу великої кількості захворювань, якої ми в таких масштабах в Німеччині поки не бачили", – вважає експерт берлінського науково-дослідного інституту вірусології імені Роберта Коха Клаус Штарк.
Ця провідна наукова установа ФРН даного профілю радить громадянам утримуватися від вживання помідорів, огірків і салату з Північної Німеччини, хоча точна причина та місце, де саме зародилася нова агресивна інфекція, поки не встановлені.
"У даний час ми не знаємо, чи є розповсюджувачем овочі", – вказав у зв'язку з цим представник Федерального інституту за оцінками ризику.
Тим не менш, швидше за все, небезпечна кишкова інфекція поширюється з півночі ФРН, де в основному проживали або побували перед інфікуванням 19 загиблих і 520 хворих.
Між тим МВС ФРН відзначає, що поки немає жодних даних про те, що мова йде "біотерористичну діяльність".
На думку мікробіолога Олександра Кекуле – директора Інституту медичної мікробіології університетської клініки Університету імені Мартіна Лютера Галле-Віттенберг, терористичне підгрунтя того, що відбувається, "дуже маловірогідне, оскільки це абсолютно новий збудник".
"Таким чином, його необхідно було штучно зробити. Як я думаю, потенційні агресори так далеко ще не просунулися ", – припустив він.
За даними ВООЗ, небезпечну кишкову інфекцію, викликану рідкісним штамом бактерії Escherichia coli (кишкова паличка), виявлено вже у 12 країнах світу.