Енергетичний союз розкритикував Україну за не виконання взятих на себе зобов’язань перед організацією та надання незаконних привілеїв постачальникам природного газу на ринку. Про це в інтерв’ю DW наголосив представник секретаріату організації Дірк Бушле.
У ЕС незадоволені діями українського уряду стосовно цементування привілейованого становища облгазів, яке приховується під приводом «перехідного періоду». У березні уряд продовжив перехідний період, офіційною метою якого є унеможливлення стрибка цін.
"Це неприпустимо, коли під виглядом заходів із соціального захисту закріплюється концентрація на ринку", – заявив Бушле.
На минулому тижні Енергетичне співтовариство відкрило провадження стосовно порушення Україною зобов’язань, які вона взяла на себе вступаючи в організацію. Тому, європейські партнери вимагають скасувати привілеї для окремих постачальників та дати можливість зайти на ринок новим компаніям, як і передбачає закон про ринок газу.
Постановою Кабінету міністрів №187 від 22 березня 2017 року весь ринок газу для населення вписаний у тісні рамки: «Нафтогаз» купує паливо українського видобутку за фіксованою ціною у своєї дочірньої компанії «Укргазвидобування» і передає його на реалізацію чітко визначеному переліку газорозподільчих компаній.
«Цим положенням закріплюються позиції монополістів – облгазів. Фіксовані ціни спотворюють ідею вільного ринку і блокують залучення міжнародних компаній», – критикує Дірк Бушле.
Як повідомляється, ЕС скерувало українському уряду лист з пропозиціями, як забезпечити виконання міжнародних зобов’язань, гарантувавши соціальний захист населення.
Раніше, в уряді запевнили, що ціни на газ для населення в цьому опалювальному сезоні не зміняться.