Зокрема, на останній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС в Сопоті (Польща) так і не вдалося досягнути єдності стосовно визнання Палестини, хоча Палестина планує поставити на голосування світових лідерів питання про своє визнання на саміті Генеральної Асамблеї ООН 20 вересня.
Як повідомляє Die Zeit, як можливий компроміс дипломати ЄС запропонували надати Палестині до повного визнання особливий статус – «спостерігача, але не члена», схожий до моделі Швейцарії чи Ватикану. Проте, чи отримає Палестина з таким статусом право подавати скарги на Ізраїль до Міжнародного Кримінального Суду, –залежатиме від перебігу процесу переговорів і домовленостей.
Разом з тим, незалежність Палестини підтримують Франція, Великобританія та Іспанія, тоді як Німеччина, Голандія та Чехія виступають проти.
Водночас загальну ж позицію Євросоюзу з цього приводу озвучила представник ЄС із зовнішніх справ Кетрін Ештон: «Поки ми не маємо резолюції ООН щодо Палестини, ще зарано для вироблення спільного рішення ЄС з цього питання».
Крім того, радикально проти самостійності близькосхідної держави виступає США.
Як повідомляє The NewYork Times, адміністрація Обами ініціювала дипломатичну кампанію,з метою уникнення протистоянь цього місяця. В рамках кампанії США планує переконати президента Палестини Махмуда Аббаса відмовитися від закликів до визнання та відновити переговори з Ізраїлем. США вже заявили, що блокуватимуть всі рішення Генеральної Асамблеї стосовно зміни статусу Палестини в ООН.