У Європі поширюється новий різновид коронавірусу

30 Жовтня 2020, 11:40

До 80% нових випадків зараження коронавірусом у Британії, 60% в Ірландії і по 40% у Франції та Швейцарії спричинені новим штамом, відмінним від того, який поширювався світом ще навесні цього року. Про це йдеться в доповіді групи швейцарських та іспанських дослідників, які відслідковують генні мутації коронавірусу, передає BBC 29 жовтня.

 

 

За попередніми даними, генна мутація сталася у червні в Іспанії – її вперше виявили у тамтешніх сільськогосподарських робітників. А Європою вона рознеслася, ймовірно, разом із туристами, які відпочивали в Іспанії і потім поверталися до своїх країн.

 

Новому різновиду вірусу вже присвоїли назву – 20А.EU1. У його генній структурі є шість відмінностей від "класичного" Sars-Cov-2. За "генетичним почерком" вченим вдалося відслідкувати місце його виникнення.

 

Вірус, який зараз виявляють у багатьох хворих по всій Європі, безсумнівно належить до одного різновиду, який влітку зародився в Іспанії, каже професор Таня Штадлер у розмові з Financial Times.

 

Інший співавтор дослідження, іспанський генетик Іньякі Комас, припускає, що переможна хода 20А.EU1 почалася з якогось конкретного масового заходу, де були присутні один або кілька "суперпоширювачів".

 

Причину його подальшого стрімкого поширення континентом вчений вбачає у "ризикованій" поведінці туристів, що відпочивали в Іспанії.

 

Поки незрозуміло, чи є нова мутація більш небезпечною з точки зору заразності і протікання хвороби.

 

"Такого різновиду коронавірусу ми ще не бачили. Але поки немає доказів того, що наявні генні мутації впливають на швидкість його передачі або на наслідки захворювання", – каже керівниця наукової групи Емма Ходкрофт, фахівець з еволюційної генетики Базельського університету (Швейцарія).

За її словами, зараз вірусологи з'ясовують, чи зачепили мутації так звані "білкові шипи", за допомогою яких вірус потрапляє в клітину людини.

 

Нагадаємо, станом на 30 жовтня в Україні зафіксовано 8 312 нових випадків COVID-19, що є рекордною кількостю нових хворих за добу.