У Європарламенті закликали Україну забезпечити незалежність антикорупційних органів

12 Грудня 2017, 16:24

У Європарламенті закликали владу України продовжити програму реформ відповідно до зобов'язань, висловивши стурбованість атаками на антикорупційні органи. Про це йдеться у спільній заяві євродепутатів Ребекки Хармс, Даріуша Розаті і Майкла Галера.

"Ми хочемо висловити нашу глибоку стурбованість з приводу останніх подій у сфері боротьби з корупцією, зокрема щодо безпрецедентних атак на антикорупційні установи (зокрема йдеться про Національне антикорупційне бюро, – ред.) та звільнення від посади голови комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції", – йдеться в заяві.

Читайте також: The Economist: Не дозволити Україні провалити боротьбу з корупцією

Євродепутати наголосили, що антикорупційні органи та активісти не повинні наражатися на переслідування владою, а навпаки, їм необхідно надати автономію, а також простір і ресурси для того, щоб "ефективно працювати і позбавити країну від корупції".

У заяві також зазначено, що судова система повинна бути вільною від будь-якого політичного втручання та всі судові процедури повинні проходити у відповідності з міжнародними стандартами.

Нагадаємо, в спільній заяві членів Європарламенту, яка була поширена 7 грудня і підписана зокрема Ребеккою Гармс та Петрасом Ауштревічіусом, віталася заява президента України Петра Порошенка та його заклик до рішучої боротьби з корупцією. Крім того, висловлювалася повна підтримка роботи НАБУ та його керівника Артема Ситника.