У Європарламенті вимагають вписати депутатів Держдуми, обраних в Криму, до санкційних списків

6 Жовтня 2016, 17:11

У Європарламенті вимагають від Європейської служби зовнішньої діяльності порушити питання про включення до «чорного» списку Євросоюзу шести так званих депутатів, які були обрані до Державної думи РФ під час незаконного голосування на території АР Крим та міста Севастополя. Про це йдеться у листі на ім’я високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Могеріні, який підписали 36 депутатів Європарламенту.

«Ми пишемо до Вас, щоб звернути Вашу увагу та той факт, що за результатами так званих виборів до російської Держдуми 18 вересня шість обраних депутатів представляють Крим – регіон України, який був нелегально окупований і анексований Росією у 2014 році. На нашу думку, у повній відповідності до політики ЄС на підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, можна вимагати, щоб шість так званих кримських депутатів, зокрема Руслан Бальбек, Михайло Шеремет, Андрій Козенко, Костянтин Бахарєв, Дмитро Бєлік та Світлана Савченко, були включені до санкційного списку. При цьому слід вважати, що сьома особа – Наталія Поклонська – вже перебуває під санкціями», – заявили у Європарламенті.

Нагадаємо, депутати Європарламенту в вівторок, 4 жовтня, відправили президентові РФ Владіміру Путіну листа з вимогою негайно звільнити українського журналіста Романа Сущенка.