Губенко Дмитро редактор відділу "Світ"

У Європарламенті вважають, що Янукович випробовує терпіння міжнародної спільноти

12 Жовтня 2011, 12:47

За його словами, для кожного очевидно, що Юлію Тимошенко викреслено з переліку потенційних політичних суперників та конкурентів президента Віктора Януковича.

«Тимошенко надто добре знають у Європі та поза її межами, щоб залишити її на самоті. Як і її політично вмотивований процес, цей вирок став гірким розчаруванням, якщо не сказати шоком для ЄС», – наголосив Донскіс.

Він переконаний, що з іншого боку, це може бути й маневр, щоб дослідити, наскільки далеко може зайти українська політична еліта у цій історії і чи Євросоюз усе ще здатний на швидку та належну реакцію.

«Вони випробовують нашу чутливість. Загалом, це все гірке розчарування, хоча водночас цинічна та розумна політична гра», – наголосив Донскіс.

Як повідомлялось, ліберали ПАРЄ закликали Україну відмовитися від політичних судових процесів

Раніше міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе наголосив, що вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

«Франція вважає повагу до стандартів правової держави, та зокрема – повагу до принципу незалежності судочинства в Україні провідним критерієм у відносинах цієї держави з Європейським Союзом, зокрема у перспективі підписання угоди про асоціацію», – підкреслив глава зовнішньополітичного відомства Франції.

Нагадаємо, Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році.