У Європарламенті відкрилася виставка видатного українського художника Івана Марчука

27 Вересня 2016, 13:30

В Європейському парламенті з нагоди 25-ї річниці Незалежності України відкрилася виставка видатного українського художника Івана Марчука "Генотип вольності". Про це повідомляє УНІАН.

Депутат ЄП Марк Демесмакер, який виступив організатором події, відкриваючи виставку, сказав: "Ця виставка відзначає творчість Івана Марчука. Це – чудова колекція картин. Ми також відзначаємо незалежність та свободу України". Він назвав художника "живою легендою українського мистецтва".

"Він – народний художник України та геній сучасного мистецтва", – наголосив європейський політик. 

Демесмакер коротко зупинився на історії незалежності України, вказавши на такі факти, як акт проголошення незалежності у Верховній Раді у 1991 році, грудневий референдум, а також Будапештський меморандум, яким Україна добровільно відмовилася від ядерного арсеналу в обмін на гарантії безпеки.

"США, Велика Британія та Росія вітали рішення Києва і завірили в повазі незалежності та існуючих кордонів України. Зараз ми всі є свідками, як незалежність, територіальна цілісність та Меморандум порушені незаконною анексією Криму та подіями на Сході України", – констатував депутат ЄП.

У свою чергу постійний представник України в ЄС, посол Микола Точицький також зазначив, що війна, яку веде Росія проти "вільного світу та України стала полем бою".

"Є тільки один шлях – діяти разом та відповідати на російську агресію дуже чітко, строгі та жорстко. Я хочу наголосити, що сьогодні Україна захищає Європу від східного ворога, і я радий, що наші справжні друзі та партнери сьогодні з нами. Я хотів би відзначити сильну та довготривалу підтримку як Європейського парламенту, так і ЄС в цілому", – сказав він.

Відвідати виставку прийшли депутати Європарламенту, Бельгії, дипломати різних країн, представники громадських організацій. Всього виставлено 30 полотен, які представляють чотири з дванадцяти періодів роботи художника. На події був присутній сам Іван Марчук.

Нагадаємо, виставка Івана Марчука "Генотип вольності" відбулася взимку в Києві у Мистецькому арсеналі.