У Європарламенті відбулися дебати щодо ситуації в Україні

15 Жовтня 2015, 07:10

У Європарламенті заявили про підтримку України та закликали не припиняти санкції проти РФ. Про це йшлося під час дебатів щодо ситуації в Україні.

«Я абсолютно упевнений, що будь-які сигнали Москві про можливість послаблення або скасування режиму санкцій є надто передчасними. Кремль сприйме це лише як нашу слабкість», – сказав представник політичної групи Альянсу лібералів і демократів за Європу, голова Делегації ЄП до парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Петрас Ауштревічус.

Він попередив колег про те, що не можна бути надто оптимістичними.

«Був порушений режим припинення вогню. Один український солдат був убитий. Тиша є дуже крихкою», – зауважив литовський політик.

Він позитивно оцінив останню зустріч у нормандському форматі та привітав її результати. Водночас Ауштревічус відзначив, що Кремль намагається своїми діями шантажувати проведення місцевих виборів на Донбасі.

«Я упевнена, що у січні (2016 року, коли спливають дії санкцій ЄС проти Росії – ред.) не повинно бути жодного рішення, доки у східній Україні не відбудуться суттєві перетворення», – підкреслила представник політичної групи «зелених» Ребекка Гармс.

Вона також розкритикувала нещодавно висловлену позицію президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера про те, що ЄС не повинен координувати із США свої зусилля у тиску на Росію.

«Санкції можуть бути скасовані, коли усі Мінські домовленості будуть втілені у життя у повному обсязі», – заявив голова комітету ЄП у закордонних справах, представник фракції Європейської народної партії Ельмар Брок.

Він наголосив, що ЄС повинен продовжувати свою підтримку процесу реформ в Україні.

У своїх виступах європарламентарії також засуджували військову ескалацію Росії у Сирії та нагадували про окупацію Криму.

Нагадаємо, Європейський парламент 10 вересня на пленарній сесії ухвалив резолюцію з вимогою до Росії негайно звільнити громадян України Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Європарламент також "рішуче засудив грубе порушення територіальної цілісності України та Естонії через незаконне викрадення громадян обох країн".