У Єврокомісії схиляються до підписання візової угоди з Україною

4 Липня 2012, 08:11

За словами офіційного представника комісара Вівіан Реддінг Мікеля Черконе, пані Реддінг готова відмовитися від блокування цього документа, пише "Коммерсант-Украина".

"Ми сподіваємося досягти остаточного рішення комісії в найближчі дні", – повідомив він, уточнивши, що в разі схвалення ЄК згоду на підписання змін до УСВР повинна дати Рада Євросоюзу, яка складається з представників країн-членів ЄС.

Тим часом щодо питання лібералізації візового режиму палко дискутують європарламентарі.

Напередодні глава комітету з міжнародних справ Європарламенту Елмар Брок (Німеччина, Європейська народна партія) зажадав заблокувати цей документ. Він розповсюдив офіційну заяву про неприпустимість підписання Єврокомісією доповнень до угоди про спрощення візового режиму з Україною (УСВР).

"Давайте абсолютно чітко визнаємо, що не повинно бути таких взаємодій (ЕС – Ред.) з нинішньою українською владою, які будуть мати ефект заохочення уряду перед виборами, що наближаються", – заявив Брок.

У відповідь його колеги виступили на захист Києва.

Так, депутат ЄП Павло Коваль ( Польща, група Європейських консерваторів і реформаторів) вважає неприпустимим "змушувати українців страждати від візових обмежень тільки тому, що нам не подобається політика президента Януковича".

"Дехто вірить, що підписання зміни до УСВР посилить нинішню українську владу, я ж вважаю, що це дає можливість залишити Україну на шляху європейської інтеграції", – пояснив Коваль.

"Така заява неприйнятна. Він (Брок – Ред.) намагається підмінити собою європейські інститути, відповідальні за політику щодо України. Рішення про полегшення візового режиму вже прийнято, і воно повинно бути імплементовано", – заявив у свою чергу депутат ЄП Марек Сівець (Польща, група соціал-демократів).

Підписання договору підтримали також у фракції зелених, яка вважається найбільш радикальною в оцінках дій української влади.

"Ця угода полегшить життя простих українців і покаже, що ЄС як і раніше вірить в розворот України (в бік ЄС – Ред.). І це жодною мірою не буде означати підтримку режиму Януковича. Незважаючи на важливість критики на адресу Віктора Януковича і тиску на український уряд для дотримання ними демократичних стандартів, для нас так само важливо показати солідарність з українськими громадянами", – зазначила співголова групи зелених в ЄП Ребекка Хармс (Німеччина).

Нагадаємо, зміни до угоди про спрощення візового режиму з Україною збільшують число категорій громадян, звільнених від оплати шенгенської візи і спрощують отримання довгострокових віз.

Документ готовий до підписання ще з весни, але його заблокувала віце-президент ЄК Вівіан Реддінг в знак протесту проти політичних репресій в Україні.

Київ сподівається змінити позицію ЄС та підписати договір 23 липня.