У ЄСПЛ Росія змінила свої свідчення у справі анексії Криму

11 Вересня 2019, 11:12

Росія змінила офіційну позицію щодо дати, від якої вона захопила контроль над Кримським півостровом. Про це 11 вересня повідомила «Європейська правда» зі слухання справи «Україна проти Росії (Крим)» в Європейському суді з прав людини.

 

За словами уповноваженого Росії при ЄСПЛ Міхаіла Галперіна, Росія згодна визнати свою відповідальність за дотримання прав людини в Криму від 18 березня 2014 року – тоді як раніше у поясненнях до ЄСПЛ РФ визнавала свій контроль в Криму з 21 березня.

 

Від 18 березня, за заявою Росії, на півострові почала діяти система російських органів влади. Яким чином цього дня українська влада перетворилася на російську, Галперін не уточнив.

 

Також він не пояснив, що стало причиною зміни офіційної позиції.

 

Нагадаємо, 11 вересня у ЄСПЛ триває засідання щодо порушень прав людини в Криму «Україна проти Росії (Крим)».

 

Слухання стосуються справи за заявою України від 13 березня 2014 року. За документом, з 27 лютого 2014 року Росія анексувала Крим, що призвело до численних порушень Конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод. Зокрема, мова йде про випадки катувань, вбивства українських військовослужбовців та автоматичне присвоєння російського громадянства.