«Коли ми обговорювали внутрішньополітичну ситуацію в Росії, було багато серйозного занепокоєння з приводу останніх подій, які обмежують діяльність громадянського суспільства в Росії і негативно впливають на демократичні права і свободи в цій країні», – розповіла Ештон.
За її словами, сторони домовилися продовжити пошук конструктивної взаємодії з Росією «в царинах, що становлять спільний інтерес, для зміцнення спільних стратегічних відносин».
Вона нагадала про відповідальність Росії – гарантувати демократичні права і свободи відповідно до зобов’язань, ухвалених у рамках ОБСЄ, Ради Європи та інших країн.
Сторони також відзначили прогрес у переговорному процесі про спрощення візового режиму.
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі обговорюють передусім шляхи завершення громадянського конфлікту в Сирії.
Водночас, за словами Ештон, Москва не подала сигналу, що готова переглянути свою відмову підтримати заклики до відставки президента Сирії Башара Ассада.
Напередодні, зустрічаючись із представниками сирійської опозиції у Москві, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що «всі питання мають вирішуватися самими сирійцями, без тиску з-за кордону».
Нагадаємо, 6 січня, Асад представив сирійському народові своє бачення ситуації в країні і запропонував план поетапного виходу з кризи, зокрема зобов'язання іноземних держав припинити фінансову підтримку терористів, скликання урядової конференції за національною діалогу, створення нового уряду, розробку нової конституції і оголошення загальної амністії.
Конфлікт між силами збройної опозиції і урядовими військами не припиняється в Сирії з березня 2011 року. За даними ООН, жертвами протистояння за цей час стали понад 60 тисяч осіб. Влада Сирії заявляють, що зіштовхуються з опором добре озброєних бойовиків, підтримка яким надається ззовні.