У ЄС закликали Україну заборонити польоти до аеропотів Харкова, Дніпра та Запоріжжя

22 Вересня 2017, 09:44

У Євросоюзі закликали Україну заборонити польоти в районах, які межують із зоною проведення АТО, зокрема до аеропортів Харкова, Дніпра та Запоріжжя. Відповідну інформацію РБК-Україна підтвердили в Державній авіаційній службі.

"Державіаслужба отримала проект бюлетеня з безпеки EASA і бере участь у консультаціях з причетними органами (відомствами та аеропортами, – ред.) для формування офіційної позиції", – відповіли у відомстві.

Так, згідно з документом Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA), пропонується визнати небезпечними польоти в східні регіони України.

Незважаючи на те, що бюлетені EASA носять рекомендаційний характер, вони, по суті, є обов'язковими для виконання.

У проекті бюлетеня EASA рекомендує не літати в Дніпропетровський район польотної інформації, який включає в себе, в основному, повітряний простір над Харківською, Дніпропетровською, Запорізькою, Донецькою, Луганською областями та Кримом. При цьому над вказаним регіоном вже діють заборони, але в набагато меншому обсязі.

"Зараз в Україні діють дві заборони на польоти. Після анексії Криму з 2014 року заборонено польоти над півостровом, а після катастрофи літака авіакомпанії Malaysia Airlines – над зоною АТО та буферною зоною в середньому 200 км від зони розмежування, яка повністю нівелює ризики для польотів. Озброєння з неконтрольованих Україною районів Донбасу не дістає на великі відстані", – розповіло виданню джерело в уряді, ознайомлене із ситуацією.

Нагадаємо, що у травні Європейська комісія опублікувала оновлений список авіаперевізників, яким заборонені польоти до Європи, до якого потрапила українська авіаційна компанія УРГА.