У ЄС закликали до чесного та прозорого другого туру виборів в Україні

1 Квітня 2019, 20:04

Європейський Союз закликав до чесного та прозорого проведення другого туру виборів президента України, він має відбутися відповідно до міжнародних стандартів. Про це в понеділок, 1 квітня, йдеться в заяві на сайті ЄС.

 

"Європейський Союз сподівається на вільний, чесний і прозорий другий тур виборів 21 квітня, який відбудеться відповідно до міжнародних стандартів. Важливо, щоб усі сторони дотримувалися демократичних принципів, поважаючи волю українського народу, і уникаючи неналежного напруження", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас у Євросоюзі наголосили, що залишаються непохитними в своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

 

"Ми продовжуємо підтримувати зобов'язання України щодо забезпечення стабільного, процвітаючого і демократичного майбутнього для всіх своїх громадян, оскільки Угода про асоціацію забезпечує всебічну структуру нашої тісної співпраці", – наголошується в заяві.

 

Разом з цим, у ЄС відзначили, що голосування в першому турі було "добре організованим, гладким, прозорим та ефективним, і процедури загалом дотримувалися". Однак у Євросоюзі нагадали про зафіксовані факти зловживань державними ресурсами та підкуп виборців.

 

Нагадаємо, після опрацювання 98% протоколів з-за кордону на закордонних виборчих дільницях найбільше голосів отримав чинний президент Петро Порошенко (38,58%), на другому місці Володимир Зеленський (26,14%).

 

Згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).

 

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години.

98