Як відомо, дія пільгового режиму, введеного ЄС, спливає 1 листопада. Раніше в ЄС очікували ратифікації Угоди Верховною Радою у вересні 2014 року.
"Необхідно встигнути (завершити ратифікацію – ред.) до серпня, щоб тимчасове застосування почалося до завершення дії автономних торговельних преференцій", – наголосив Разбаш.
За його словам, після ратифікації процедурно має відбутися передача ратифікаційної грамоти (тип дипломатичного листування – ред.).
Однак тимчасове застосування економічної Угоди юридично можливо розпочати лише з першого числа місяця, який настане через два місяці після обміну документами. Простіше кажучи, у разі ратифікації угоди на початку вересня її застосування почнеться не раніше 1 грудня.
Таким чином, протягом листопада Україна може лишитися без преференцій, з високими митами на експорт продукції в ЄС.
"Якщо Рада не зможе вчасно ратифікувати Угоду, добитися продовження пільгового режиму буде дуже складно. Пролонгація торгівельних преференцій – це дуже складний процес", –пояснив Разбаш.
Як відомо, раніше джерела в структурах ЄС зазначали, що європейські дипломати розпочинають тиск на Київ через побоювання технічного зриву ратифікації – через розпуск Верховної ради, або політичного зриву – через тиск Росії.
Водночас, ще наприкінці минулого тижня джерела в ЄС запевнили, що Брюссель очікує ратифікації угоди лише у вересні. Також натяк на це міститься в рішенні Ради ЄС від 23 червня.