У ЄС заявили про створення механізму для обходу санкцій США проти Ірану

25 Вересня 2018, 09:47

Європейський Союз анонсував створення спеціального фінансового інституту для того, щоб забезпечити фінансові операції з Іраном в обхід американських санкцій. Про це заявила заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка МогерініЮ передає Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала після після зустрічі з представниками Великої Британії, Франції, Німеччини, Росії, Китаю та Ірану, 

 

Зокрема, дані країни дотримуються думки, що Тегеран виконує умови "ядерної угоди", про вихід з якої в односторонньому порядку заявили США.

 

Водночас новий інститут дозволить компаніям ЄС вступати в економічні відносини з Іраном без ризику накликати на себе американські санкції.

 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкцій, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження. 

 

19 вересня спецпредставник США по Ірану Брайан Гук повідомив, що Вашингтон залишається відкритим для переговорів з Іраном щодо укладення нового договору замість ядерної угоди, укладеної в 2015 році з шістьма світовими державами.