У ЄС визначилися з критеріями для закриття внутрішніх кордонів через пандемію

13 Жовтня 2020, 15:07

Рада ЄС схвалила рекомендації щодо обмеження вільного пересування через пандемію. Про це йдеться в повідомленні відомства у вівторок, 13 жовтня.

 

Зазначається, що щотижня держави-члени мають надавати Європейському центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC) доступні дані за такими критеріями:

 

  • кількість нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів;
  • кількість тестів на 100 тисяч населення, проведених за останній тиждень (коефіцієнт тестування);
  • відсоток позитивних тестів, проведених за останній тиждень (коефіцієнт позитивності тесту).

 

Зокрема, рекомендації передбачають поділ регіонів на зони:

 

  • зелену, якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий від 25, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%;
  • помаранчеву, якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий від 50, але відсоток позитивних результатів тестів складає 4% або вище, або, якщо показник нових випадків  за 14 днів становить від 25 до 150, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%;
  • червону, якщо показник нових випадків за 14 днів становить 50 або вище, а рівень позитивності тестування складає 4% або вище, або якщо показник нових випадків за 14 днів перевищує 150.
  • сіру, якщо інформації недостатньо або показник тестування нижчий за 300.

 

На основі цих даних ECDC повинен опублікувати щотижневу карту країн-членів ЄС, розбиту за регіонами, для підтримки держав-членів в ухваленні рішень. 

 

Держави не повинні обмежувати вільне пересування осіб, які подорожують до зелених зон або з них. При розгляді питання про застосування обмежень країнам слід враховувати відмінності в епідеміологічній ситуації між помаранчевими і червоними зонами і діяти пропорційно. Також їм слід враховувати епідеміологічну ситуацію на своїй території.

 

Держави  в принципі не повинні відмовляти в'їзду особам, які подорожують з інших держав-членів. Водночас, держави, які вважають за необхідне запровадити обмеження, можуть вимагати від осіб, які подорожують з незелених зон, пройти карантин або тест до або після прибуття.

 

Зазначається, що будь-які заходи, що обмежують вільне пересування для охорони здоров'я населення, повинні бути пропорційними та недискримінаційними та повинні бути скасовані, щойно це дозволить епідеміологічна ситуація.

 

Держави-члени, які мають намір застосувати обмеження, повинні спочатку проінформувати іншу державу-члена, якої торкнуться обмеження, а також інші країни ЄС і Єврокомісію. За можливості інформація повинна бути надана за 48 годин до початку дії обмежень.

 

Держави-члени також повинні надавати громадськості чітку, повну і своєчасну інформацію про будь-які обмеження та вимоги. Ця інформація повинна бути опублікована за 24 години до набуття чинності заходів.

 

Наголошується, що рекомендація Ради ЄС не є юридично зобов'язуючим документом.

 

Нагадаємо, 13 жовтня стало відомо, що українці можуть відвідати 58 країн.