У ЄС визначилися, коли скасують перехід на літній і зимовий час

12 Вересня 2018, 19:26

Європейська комісія у середу, 12 вересня, представила план відмови Євросоюзу від сезонного переведення годинників, останній обов'язковий перехід на літній час у ЄС відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року. Про це йдеться на сайті ЄК.

 

Як зазначається, сезонне переведення годинників буде скасовано у всьому Євросоюзі. Однак Єврокомісія надає країнам-членам свободу вирішити, за яким часом вони хочуть жити – зимовим чи літнім.

 

Водночас у ЄК наголосили, щоб сусідні країни ухвалювали рішення скоординовано, аби забезпечити належне функціонування внутрішнього ринку та уникнути ситуації, за якої деякі держави-члени вирішать зберегти переведення годинників, а інші відмовляться від цієї практики.

 

Згідно з повідомленням, щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до квітня 2019 року – до цієї дати вони повинні визначитися, зимовим чи літнім часом вони планують користуватися. Останній обов'язковий перехід на літній час у Європейському союзі відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року. Після цього держави-члени, які захочуть назавжди повернутись до зимового часу, зможуть зробити це востаннє у неділю 27 жовтня 2019 року. Після цієї дати у Євросоюзі сезонні переведення годинників будуть скасовані.

 

Пропозицію Європейської комісії повинні погодити Європарламент та Рада ЄС.

 

Нагадаємо, 31 серпня президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський союз має намір скасувати переведення годинників на літній і зимовий час.