У ЄС вирішили створити спецпрокуратуру для боротьби з розкраданням бюджету

17 Липня 2013, 18:30

За словами єврокомісарів, на рік у середньому заводиться до 2,5 тисячі кримінальних справ, пов'язаних із бюджетними грошима Євросоюзу.

"Після створення цієї структури, можна розраховувати, що розслідування цих справ буде здійснюватися набагато успішніше, ніж це відбувається сьогодні", – зазначив Шемета.

Зараз розслідуваннями злочинів, пов'язаних із бюджетом ЄС, займаються національні прокуратури держав євросоюзу за місцем проживання обвинувачених. В Єврокомісії вже є власна слідча структура – Агентство з аудиту і боротьби з порушеннями (OLAF), яка займається лише збором доказів, передаючи зібрані звинувачення у національні прокуратури для подальшої передачі у національні суди країн ЄС.

Передбачається, що до складу європейської прокуратури входитиме прокурор і чотири його заступники, які працюватимуть у головному офісі, імовірно у Брюсселі. Роботу на місцях – у кожній з 28 країн ЄС – будуть виконувати так звані "прокурори-делегати", які будуть призначатися з числа працівників національної прокуратури. Слухання справ буде здійснюватися у національних судах.

Таким чином, у Євросоюзу з'явиться чиновник, особисто відповідальний за розслідування кожного факту зловживань грошима співтовариства.

"Бюджет ЄС без сумніву буде цілішим після створення Європейського офісу громадського прокурора", – резюмував свою презентацію Шемета.

Тепер проект повинен отримати схвалення з боку Європарламенту та Ради Європейського Союзу.