"Референдум", що відбувся вчора, – нелегальний", – сказав він. Міністр зазначив, що під час сьогоднішнього засідання ситуація в Україні залишається головним питанням.
Зокрема, міністр нагадав, що сьогодні відбудеться дискусія з головуючим в ОБСЄ міністром закордонних справ Швейцарії щодо конкретних дій, які можуть бути зроблені для зниження напруженості в східній Україні.
Тим часом, міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс вважає, що "референдум" просто потрібно ігнорувати. "Думаю, ми повинні просто ігнорувати його", – сказав він.
"Він («референдум». – Ред.) суперечить фундаментальним принципам того, як організовуються такі вибори", – додав нідерландський міністр.
У свою чергу, міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг заявляє, що так званий референдум на Донбасі має "нульову довіру" з боку світової спільноти.
"Так званий референдум має нульову довіру в очах світу і є незаконним, не відповідаючи жодним стандартам об'єктивності, прозорості, і люди, які його організували, навіть не намагалися зробити вигляд, що вони мають намір відповідати цим стандартам. Важливо, щоб продовжувалася робота з проведення виборів 25 травня", – заявив він.
Він нагадав, що був в Україні минулого тижня і бачив "сильну підтримку серед політичних партій президентських виборів" з тим, щоб народ мав можливість зробити свій вибір.
"Я сподіваюся, що сьогодні на Раді ми побачимо сильну підтримку цих виборів і будемо продовжувати підготовку третьої стадії санкцій", – сказав Хейг.
При цьому він уточнив, що третя стадія залежатиме, в тому числі, і від поведінки Росії щодо майбутніх виборів.
Нагадаємо, 11 травня сепаратисти в Донецькій і Луганській області провели "референдум" про створення «Донецької народної республіки». За даними організаторів, в "референдумі" взяли участь більше 70 % мешканців регіону, понад 80% з яких висловилися за незалежність. При цьому Київ спростовує цю інформацію, заявляючи, що жителі Донецької та Луганської областей проігнорували референдум.