У ЄС вважають безрезультатними переговори щодо Brexit

31 Серпня 2017, 17:39

Прориву в переговорах про вихід Великої Британії з Європейського Союзу не відбулося. Брюссель і Лондон знову не змогли досягти прогресу за результатами вже третього раунду переговорів з основних тем Brexit, повідомив у четвер, 31 серпня, глава делегації ЄС Мішель Барньє.

"Сторони далекі від істотних зрушень в принципово важливих питаннях", – сказав він на прес-конференції в Брюсселі, підкресливши, що такими темпами дотримати графік переговорів буде практично неможливо. Зокрема, намічене на жовтень обговорення моделі майбутніх відносин Великої Британії і ЄС не може розпочатися до врегулювання ключових питань Brexit.

Раніше сторони домовилися, що будуть зустрічатися кожного місяця починаючи з червня і по жовтень 2017 року. Першим предметом переговорів стала схема виходу Великої Британії з ЄС, і тільки потім сторони мають намір перейти до дискусій щодо моделі майбутніх відносин. 

Спочатку передбачалося, що переговори про умови виходу Великої Британії з Євросоюзу завершаться до кінця 2017 року. Таким чином, залишилося б вісім місяців на те, щоб розробити пакет законопроектів про майбутні відносини між ЄС і Сполученим Королівством. У разі якщо все піде за графіком, решта п'ять місяців до офіційного виходу, який запланований на 29 березня 2019 року, підуть на те, щоб сторони ратифікували угоди.

17 липня Велика Британія і ЄС розпочали перший раунд переговорів щодо Brexit.