У ЄС відреагували на вихід РФ з консультаційної групи щодо MH17

16 Жовтня 2020, 17:38

Європейська Рада закликає Росію продовжити тристоронні переговори щодо катастрофи літака рейсу MH17. Про це йдеться у висновках Євроради за результатами зустрічі 15-16 жовтня.

 

«Європейська Рада закликає Російську Федерацію продовжити тристоронні переговори між Австралією, Нідерландами і Російською Федерацією щодо катастрофи літака рейсу MH17. Через більш як шість років після цієї трагічної події 298 жертв і їхні найближчі родичі заслуговують на правосуддя. Європейська Рада підтримує всі зусилля з встановлення істини, справедливості і відповідальності відповідно до резолюції 2166 Ради безпеки ООН», – йдеться в тексті.

 

Нагадаємо, 15 жовтня Росія вийшла з консультаційної групи з розслідування авіакатастрофи MH17, оскільки  в липні Нідерланди подали до Європейського суду з прав людини міждержавну скаргу проти Росії у зв'язку з катастрофою МН17. У Росії розцінюють це «як черговий удар по російсько-нідерландських відносинах» та «недружні дії Нідерландів». Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок зазначив, що Нідерланди дуже шкодують про таке рішення російської влади.