У ЄС відреагували на ситуацію з підпалом Інтера

6 Вересня 2016, 14:39

Європейський союз виступає за повне та незалежне розслідування підпалу та блокади телеканалу "Інтер". Про це заявила речник високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Майя Коч'янчіч.

Євросоюз спостерігає за усіма випадками тиску на журналістів в Україні.

"Як ЄС, ми пильно стежимо за всіма випадками насильства проти журналістів і закликаємо до повного і незалежного розслідування таких випадків і належного покарання відповідальних осіб", – заявила Вона.

Вона також зазначила, що не можна нападати на ЗМІ через незгоду з редакційною політикою.

"Вільні та незалежні медіа необхідні для функціонування плюралістичного суспільства та демократії. Насильство не є прийнятною відповіддю на незгоду з редакційною політикою", – каже речник високого представника ЄС.

Нагадаємо, у Києві невідомі підпалили шини біля студії новин телеканалу Інтер на вул. Щусєва, всередині будівлі сталася пожежа. На Інтері заявили про кількох потерпілих унаслідок підпалу.

Згодом стало відомо, що поліція затримала кількох учасників підпалу офісу Інтера.

Водночас у ДСНС заявили, що на вул.Щусєва у Києві, де розташований офіс телеканалу "Інтер", було кілька загорянь: під час проведення мітингу горіли автомобільні шини та двічі у приміщенні будівлі – внаслідок занесення стороннього джерела запалювання.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, пікет під офісом Інтера організували переважно колишні бійці ЗСУ. Співробітники Національної поліції Києва вилучили матеріал з камер відеоспостереження біля офісу телеканалу "Інтер".

На ситуацію вже відреагували у США.