У ЄС відреагували на намір звільнити Соболєва з посади голови антикорупційного комітету ВР

6 Грудня 2017, 22:22

Наміри Верховної Ради відкликати нинішнього керівника комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва викликають міжнародну стурбованість. Про це заявив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

"Ми стурбовані тим, що більшість членів комітету по боротьбі з корупцією вирішили рекомендувати Раді звільнення глави комітету пана Соболєва", – сказав Мінгареллі.

Він також закликав Раду "ретельно подумати" перед голосуванням за відставку Соболєва і врахувати увагу міжнародних партнерів з приводу поточних подій в боротьбі з корупцією в Україні.

У представництві ЄС позитивно оцінюють три роки роботи Соболєва в кріслі глави комітету, зазначаючи, що він допомагав уникнути голосувань за закони з корупційною складовою.

Сам Соболєв після рішення своїх колег з комітету заявив, що вважає спроби його звільнити доказом ефективності його роботи. Він додав, що на цій посаді за рекомендацією комітету вдалося запобігти голосуванню за більш ніж 400 законів з ознаками корупції.

У той же час Мінгареллі нагадав, що завдяки роботі Соболєва Україна виконала вимоги для отримання безвізу з ЄС. Йдеться про виконання плану дій щодо візової лібералізації (VLAP), пов'язаних з боротьбою з корупцією. Він додав, що спроби підірвати боротьбу з корупцією стануть регресом процесу реформ в Україні і не залишаться непоміченими.

Як повідомлялося, 6 грудня Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції проголосував за звільнення народного депутата від фракції "Самопоміч" Єгора Соболєва посади голови. Відповідне рішення підтримали 12 народних депутатів із фракції "Блоку Петра Порошенка", "Відродження" та "Опозиційного блоку", ще двоє утримались.