У ЄС триває дискусія щодо продовження санкцій проти РФ – глава МЗС Франції

7 Березня 2015, 20:52

Серед країн ЄС існує дискусія щодо питання продовження санкцій. Про це повідомив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус під час неформального саміту країн Євросоюзу у Ризі.

За словами Фабіуса, це питання буде предметом обговорення на черговій зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу 16 березня. Вона передуватиме саміту глав держав і урядів ЄС 19-20 березня.

Як повідомлялося, 6 березня, під час цього саміту представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні заявила, що досягнуті у Мінську домовленості про перемир’я на сході Україні дотримуються не повністю. За її словами, санкції проти Росії не скасують доти, доки не покращиться ситуація з безпекою.

«А у разі необхідності ми їх посилимо», – зазначила Моґеріні і додала, що анексія Криму як порушення міжнародного права становить загрозу для всіх жителів ЄС.

Тим часом, видання Liberation пише, що наразі думки у ЄС щодо санкцій проти Росії розділилися. За інформацією цього видання, з-поміж країн, які можуть підтримати скасування санкцій: Іспанія, Італія, Греція, Кіпр. А країни Балтії, Польща та Великобританія активно підтримують продовження обмежень проти Росії.

Нагадаємо, термін дії нинішніх економічних санкцій проти Росії спливе у липні 2015 року. Наразі жоден із пунктів укладених 12 лютого нових Мінських домовленостей не виконується повноцінно. Українська сторона звинувачує сепаратистів у порушенні режиму припинення вогню, бойовики звинувачують у цьому українських військових. Відведення важкого озброєння триває. Обмін полоненими у форматі «всіх на всіх» поки не відбувся.