Наймогутніші країни в світі можуть не досягти прогресу в боротьбі з надлишковим виробництвом сталі до встановленого терміну (серпень, – ред.), що може стати для США потенційною причиною розв'язання торгової війни. Про це повідомив у понеділок, 31 липня, близький до Єврокомісії брюссельський мережевий ресурс EURACTIV.
Залежно від результатів розслідування, розпочатого адміністрацією Дональда Трампа в квітні, Вашингтон готовий ввести тарифи на металургійну продукцію країн всього світу під приводом захисту національної безпеки. Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в червні заявив, що Європа буде готова нанести удар у відповідь "протягом кількох днів".
Під час липневого саміту G20 в Гамбурзі канцлер Німеччини Ангела Меркель призупинила початок торгової війни. Вона переконала наймогутніші країни, в тому числі США, надати багатосторонній системі останній шанс вирішити проблему надмірного виробництва сталі.
Лідери "двадцятки" дали створеному в минулому році форуму по надлишковим сталеливарним потужностям термін до серпня, щоб домогтися прогресу. Але поки достатніх зрушень немає. Офіційні особи, знайомі з ходом обговорення, сказали EURACTIV, що залишаються серйозні прогалини в частині обміну інформацією.
Брюссель покладає провину на Китай. У червні Китай вийшов на новий рекорд виробництва, збільшивши його на 5,7%. Починаючи з 2000 року Пекін швидко нарощує виробництво сталі, збільшивши частку на світовому ринку з 15% до майже 50%, що підкріплюється субсидіями і іншими державними заходами. Але Пекін стверджує, що 86% його виробництва призначене для внутрішнього споживання.
Раніше у Німеччині припустили, що введення Сполученими Штатами Америки нових санкцій проти Росії може привести до торгової війни між Брюсселем і Вашингтоном.