Зокрема, ЄС прийняв «Кодекс хорошої поведінки європарламентарів».
Таким чином вони контролюватимуть поведінку європарламентаріїв, щоб запобігти хабарництву, грошовим та іншим подарункам в обмін на лобіювання інтересів окремих осіб чи країн.
Зокрема, Євросоюз буде сильніше контролювати лобістів. Депутати, які планують просувати конкретні інтереси в Парламенті в Брюсселі або Страсбурзі, повинні попередньо зареєструватися у так званому прозорому реєстрі. Таке рішення парламентарії прийняли після дворічних дискусій щодо формування уніфікованої бази даних усіх лобістів Єврокомісії та Європарламенту.
Прийняття «Кодекс хорошої поведінки» та запровадження реєстру лобістів дозволить підняти рівень довіри до роботи Парламенту. В реєстрі будуть зазначені назви організацій, що лобіюють, кількість їх членів, а також фінансові інтереси таких організацій.
Конкретна кількість лобістів в установах Європарламенту наразі невідома. За оцінками ЗМІ їх кількість в Брюсселі коливається від 15 до 20 тисяч осіб.
Запровадження таких нововведень в ЄС є фактично реакцією європарламентаріїв на недавній скандал, коли кореспондентка британського видання Sunday Times маскувалася як лобіст в Європарламенті та пропонувала гроші за просування конкретного закону.
На сьогодні єдиною мірою покарання парламентаріїв ЄС за різні порушення (наприклад, за розповсюдження неправдивої інформації про особисте чи професійне життя колег) є штраф. Злісних порушників в Парламенті можуть засудити до домашнього арешту на максимальний термін до 2 років.