У ЄС розповіли, яка форма правління найоптимальніша для України

10 Березня 2012, 09:31

"Глибока та всебічна торговельна угода між ЄС та Україною в рамках угоди про асоціацію є для нас дуже важливим пунктом, як з економічної точки зору, так і зі стратегічної точки зору, і з точки зору постачання енергетичних ресурсів до ЄС", – зазначив він.

"В нашій політиці сусідства Україна грає в регіоні Чорного моря ключову роль, це дійсно стратегічний партнер для ЄС, і таким чином, окрім питань про справи Юлії Тимошенко та інші справи, співпраця між нами та України є дуже важливою, і ми маємо дійсно величезні наміри для співпраці між вашою країною та ЄС", – додав Шульц.

При цьому він зазначив, що в Європейському парламенті постійно лунають заклики до представників різних політичних груп якомога більше посилювати співпрацю з депутатами Верховної Ради. Голова Європарламенту також висловив сподівання на те, що наступні парламентські вибори в Україні відповідатимуть міжнародним стандартам демократичних виборів.

"Коли ми дивимося на парламентські вибори, ми сподіваємося, що вони будуть відкритими, чесними, вільними, і кращими, ніж у ваших сусідів. Представники Європейського парламенту братимуть участь у спостереженні за виборами у складі делегації, яка буде направлена в Україну", – сказав Шульц.

При цьому він висловив сподівання на те, що подальший розвиток ситуації в Україні триватиме в рамках плюралістичної, змішаної президентсько-парламентської демократії. "На нашу думку, це – найкращий шлях для України", – наголосив він.

 

Як повідомлялось, у січні Мартін Шульц заявляв, що ЄС правильно вчинив, здійснивши певний тиск на Україну та відклавши парафування угоди про асоціацію, зважаючи на стан демократії в країні.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європирекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.