У ЄС розповіли, чому вдались до санкцій третього рівня проти Росії

29 Липня 2014, 21:31

"Сьогодні Європейський союз погодив пакет значних додаткових обмежувальних заходів, спрямованих на секторальне співробітництво та обмін з Російською Федерацією", – говориться в заяві.

В ній  Херман Ван Ромпей та  Жозе Мануел Баррозу пояснили, чому Євросоюз зважився на цей крок.

"Коли спіраль насильства виходить з під контролю і призводить до вбивства майже 300 мирних жителів з Нідерландів в Малайзії, ситуація вимагає термінових і рішучих заходів реагування", йдеться в спільній заяві. "Європейський союз буде виконувати свої зобов'язання щодо захисту і забезпечення безпеки своїх громадян. Європейський союз буде підтримувати своїх сусідів і партнерів", – пообіцяли в заяві керівники ЄС, наголосивши на неприпустимості анексії території та навмисній дестабілізації сусідньої суверенної країни, що "не може бути прийнято в XXI столітті в Європі".
 

Як повідомлялось, 29 липня посли країн-членів ЄС під час засідання в Брюсселі ухвалили рішення про введення санкцій третього рівня щодо Російської Федерації.

Напередодні редактори провідних ліберальних газет Європи звернулися з відкритим листомдо урядів Євросоюзу з вимогою зупинити агресію Росії щодо України.