Голосування в парламенті Молдови за внесення змін до виборчої системи суперечить нещодавнім рекомендаціям Венеціанської комісії та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини. Про це йдеться в заяві глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні і члена Єврокомісії з питань політики сусідства Йоханнеса Хана.
"Хоча вибір виборчої системи є суверенним рішенням держави, ЄС твердо переконаний в тому, що будь-яка зміна виборчої системи повинна зміцнювати демократію, ґрунтуватися на широкому консенсусі політичних сил і слідувати справжнім консультацій з громадянським суспільством і рекомендацій міжнародних партнерів", – йдеться в повідомленні.
"Ми як і раніше поділяємо думку Венеціанської комісії та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини про те, що запропоновані зміни викликають серйозну заклопотаність щодо ефективної демократії в нинішньому політичному контексті", – зазначається в документі.
Високопоставлені представники ЄС заявили, що Євросоюз буде й надалі уважно стежити за розвитком подій, що стосуються виборчої реформи в Молдови та її здійснення. Вони нагадали, що ЄС неодноразово наголошував на необхідності поваги ефективних демократичних механізмів, в тому числі, багатопартійної парламентської системи і верховенства права.
Реалізація вжитих змін "буде оцінюватися також в світлі зобов'язань Республіки Молдова щодо угоди про асоціацію та в якості члена Ради Європи", підкреслили Могеріні і Хан.
Напередодні рішення молдавського парламенту внести зміни в закон про вибори викликало в столиці країни Кишиневі масові протести.